Політика

У застосуванні БПЛА з двигунами, які можна купити на китайських сайтах, немає новизни – Ігнат про «Італмас»

У застосуванні БПЛА з двигунами, які можна купити на китайських сайтах, немає новизни – Ігнат про «Італмас»

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат прокоментував нібито застосування військами РФ безпілотника нового типу, який називають «Італмас». В ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») він зазначив, що повідомлення про атаку Київщини 23 жовтня з допомогою «Італмас» є припущенням, оскільки це міг бути будь-який інший безпілотник кустарного виробництва.

«Знайшли двигун, який можна купити на китайських сайтах відомих, які продають багато товарів. Кожен може купити цей двигун, прикріпити до нього крила, фюзеляж, примотати вибухівку і відправити у напрямку. Це буде найпростіший процес. Такі БПЛА уже неодноразово залітали в наш повітряний простір на різних напрямках, кустарного методу зліплений», – заявив Ігнат.

Він зазначив, що не варто робити передчасні висновки в оцінках про типи і потужність БПЛА без належної експертизи.

«Треба дивитись дані розвідки і дивитись, що це було: цей безпілотник (ймовірно, «Італмас» – ред.) чи просто кустарно зроблений», – додав він.

Напередодні американський Інститут вивчення війни (ISW) припустив, що Росія доповнює використання безпілотників Shahed-131/136 більш дешевими і легкими варіантами дронів вітчизняного виробництва для ударів по українській інфраструктурі. У цьому зв’язку з посиланням на російські ЗМІ аналітики заявили, що днями на Київщині міг бути застосований такий БПЛА, який отримав назву «Італмас». У мережі ці дрони також почали називати «газонокосарками».

Командування Повітряних сил ЗСУ підтверджувало атаку військ РФ по Київщині в ніч на 23 жовтня. Військові казали про застосування «безпілотника невстановленого типу». Уламки дрону віддали на експертизу.