Події

учасники закликали негайно звільнити усіх українських полонених

учасники закликали негайно звільнити усіх українських полонених

У швейцарському місті Люцерн розпочалася акція, присвячена українському Саміту миру. Учасники вимагали негайно звільнити усіх українських полонених – військових і цивільних, а також повернути додому депортованих Росією дітей, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Саме поблизу Люцерна, у містечку Бюргеншток, 15 червня стартував Глобальний саміт миру, однією з ключових тем якого є звільнення українців з російського полону.

На мітинг до Люцерна прибули з України більше сотні жінок – матерів і дружин військовополонених, зниклих безвісти і засуджених в Росії. Серед учасників були також українці, які мешкають у Швейцарії та інших європейських країнах. Діти, батьки яких загинули на фронті або перебувають в полоні, власноруч підготували плакати з фотографіями своїх рідних.

Акція тривала до 18:00 за Києвом, далі продовжиться в історичному центрі Люцерна флешмобом з українським оркестром. Родини полонених і зниклих безвісти, які організовано приїхали до Швейцарії з України, у понеділок, 17 червня, зустрінуться у Женеві з представниками Міжнародного комітету Червоного хреста, а у вівторок проведуть демонстрацію під стінами штаб-квартири ООН в Женеві.

15-16 червня Швейцарія приймає Глобальний саміт миру, у якому бере участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них немає.

Президентка Швейцарії перед самітом наголосила, що в певний момент у майбутньому Росія має бути включена у мирний процес, а міжнародна спільнота, на думку Віоли Амгерд, може «підготувати ґрунт для прямих переговорів між сторонами, що воюють».