Угода між США та Україною опинилася під загрозою зриву

Сполучені Штати Америки та Україна зіткнулися з серйозними труднощами в останні моменти перед підписанням угоди щодо розробки корисних копалин. Про це повідомляє видання The Financial Times, посилаючись на свої джерела.
Про це розповідає Україна Реальна
Згідно з інформацією, проблеми виникли, коли літак віцепрем’єр-міністра України Юлії Свириденко прямував до Вашингтона. Представники міністра фінансів Скотта Бессента повідомили їй, що вона повинна бути готовою підписати всі угоди або повернутися додому. Як зазначили три особи, обізнані з цим питанням, українська сторона зазнала тиску на завершення переговорів.
Переговори та умови угоди
Американська сторона наполягає на тому, щоб українці підписали як рамкову угоду, так і детальну угоду про фінансування, яка має бути частиною більш широкої угоди про надра, що планується на середу. Однак, за словами одного з українських чиновників, затримка у переговорах пов’язана з тим, що Україна прагне переглянути умови, раніше узгоджені на вихідних.
Високопосадовці США висловили занепокоєння, що зміни можуть зменшити прозорість і підзвітність угоди, проте існує ймовірність, що угода все ще може бути підписана в середу, якщо українська сторона погодиться повернутися до початкових умов. Один з представників Міністерства фінансів США заявив: «Президент Трамп сказав, що настав час це зробити, і ми рухаємося з усією можливою швидкістю в цьому напрямку. Сполучені Штати віддані швидкому укладенню цієї життєво важливої угоди і забезпеченню тривалого миру в Україні».
Перспективи підписання угоди
Представники України зазначили, що не можуть підписати обидва документи в середу, оскільки угода про фонд потребує ратифікації парламентом їхньої країни перед підписанням. Раніше агенція Bloomberg повідомила, що Україна готова підписати угоду про природні ресурси, і міністр економіки Юлія Свириденко перебуває на шляху до Вашингтона для цього.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, який нещодавно відвідував США, висловив сподівання на те, що угоду буде підписано протягом найближчих діб. У рамках угоди США та Україна мають намір створити умови для збільшення інвестицій у гірничодобувну промисловість та енергетичний сектор України, а також врахувати наміри Києва, щоб угода не суперечила його планам щодо вступу до Європейського Союзу.
Крім того, Сполучені Штати погодилися, що тільки майбутня військова допомога, яка буде надана Україні після підписання угоди, буде зарахована до їхнього внеску до фонду. Денис Шмигаль зазначив, що Вашингтон відмовився від свого наполягання на включенні в угоду допомоги на десятки мільярдів доларів, наданої з початку російського вторгнення, про що він повідомив після зустрічі з Скоттом Бессентом.
Переговори щодо угоди тривають, адже обидві сторони сподіваються на позитивний результат.