Головне

Угода про мінерали: Україна і США на фінальному етапі переговорів

Угода про мінерали: Україна і США на фінальному етапі переговорів

Команди з України та Сполучених Штатів Америки завершують переговори щодо угоди про мінеральні ресурси. Про це 24 лютого повідомила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерка юстиції України Ольга Стефанішина.

Про це розповідає Україна Реальна

«Переговори були дуже конструктивними, майже всі ключові деталі узгоджені. Ми прагнемо швидко завершити це, щоб приступити до підписання. Ми сподіваємося, що лідери США й України зможуть якнайшвидше підписати і схвалити документ у Вашингтоні, щоб продемонструвати наші зобов’язання на десятиліття вперед»

Офіс віцепрем’єрки, а також Міністерство економіки наразі відмовилися надати деталі щодо домовленостей, посилаючись на конфіденційність. Напередодні голова Офісу президента Андрій Єрмак підкреслив, що всі інвестиції в розробку корисних копалин оцінюються з точки зору безпеки України та її стратегічних інтересів. Він запевнив, що обговорення угоди про копалини зі США тривають, і «ніхто не відмовлявся» від її укладення.

Заява президента України та думка експертів

21 лютого президент Володимир Зеленський оголосив про розробку угоди представниками Сполучених Штатів і України, хоча конкретні деталі не були розкриті. Він зазначив, що угода може «додати нашим відносинам» і висловив сподівання на «справедливий результат».

В той же день радник президента США з національної безпеки Майк Волц висловив впевненість у тому, що Зеленський незабаром підпише угоду зі США про корисні копалини. За попередніми даними, пропозиція Вашингтона включала доступ до рідкісноземельних мінералів на суму 500 мільярдів доларів в обмін на військову та фінансову підтримку для України в умовах агресії росії.

Обґрунтування українських вимог

Президент України зауважив, що попередня допомога США під час війни була значно меншою за запропоновану суму. Він також уточнив, що угоду не вдалося підписати через «юридичні питання», акцентуючи на необхідності гарантій безпеки, а не просто на передачі ресурсів.