Події

Україна арештувала активи російських олігархів на понад 5,4 млрд доларів – ЗМІ

Україна арештувала активи російських олігархів на понад 5,4 млрд доларів – ЗМІ

Влада України від початку повномасштабного вторгнення Росії, заарештувала українські активи російських олігархів на загальну суму понад 5,4 млрд доларів, повідомляє «Настоящее время» (телеканал, створений Радіо Свобода за участі «Голосу Америки») із посиланням на дані телеграм-каналу «Можем объяснить».

За даними ЗМІ, найбільше заарештованих активів на початок жовтня 2023 року у бізнесмена Михайла Фрідмана – з 24 лютого 2022 року було накладено арешт на підприємства та організації, що належать олігарху, вартість яких оцінюється в понад 416 млн. доларів.

Другий у рейтингу заарештованих в Україні активів – Олег Дерипаска («En+ Group»). Сукупна вартість націоналізованих активів бізнесмена – понад 270 млн. доларів, уточнює «Можем объяснить».

На третьому місці – російські бізнесмени Олександр Бабаков, Євген Гінер та Михайло Воєводін (VS Energy): в Україні заарештували їхні активи на суму понад 263 млн. доларів, повідомляє ЗМІ.

На четвертому та п’ятому місцях, – Михайло Шелков («ВСМПО-Авісма») та Алішер Усманов (USM). У кожного з них, за даними «Можем объяснить», заарештували активи на суму понад 55 млн. доларів.

На початку жовтня державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати та їхні європейські партнери шукають можливості використати заморожені російські активи для відновлення України.

12 жовтня Робоча група з питань російських еліт, довірених осіб та олігархів (REPO), створена «Групою семи» відзвітувала про замороження активів РФ на близько 280 мільярдів доларів.