Головне

Україна й Польща домовилися про відновлення транзиту агропродукції – Мінагро

Україна й Польща домовилися про відновлення транзиту агропродукції – Мінагро

Українське Міністерство аграрної політики повідомило, що Україна й Польща домовилися про відновлення транзиту української агропродукції.

«Він запрацює вночі з 20 на 21 квітня 2023 року. До транзиту будуть застосовані додаткові заходи контролю, про які буде найближчим часом повідомлено учасників ринку публічно та в робочому порядку», – заявили у міністерстві.

Про таку домовленість повідомив також міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс. За його словами, транзит буде контролюватися. Заборона на імпорт українських продуктів до Польщі залишиться, наголосив міністр.

«Нам вдалося налагодити механізми, які означатимуть, що в Польщі не залишиться жодної тонни зерна. Товари будуть йти транзитом через Польщу», – заявив міністр після переговорів з українськими чиновниками.

Читайте також: Заборона зерна як тест на солідарність ЄС з Україною

Польща вирішила заборонити імпорт зерна та іншого продовольства із України, щоб захистити місцевий сільськогосподарський сектор після того, як потік пропозиції знизив ціни в регіоні. Заборона набула чинності ввечері 15 квітня. Також про подібне рішення оголосила Угорщина.

17 квітня про призупинення імпорту зерна з України оголосила Словаччина.

Міністерство аграрної політики та продовольства України 15 квітня заявило, що польська заборона суперечить двостороннім угодам щодо експорту, і закликало до переговорів для вирішення проблеми. Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський анонсував переговори зі своїми колегами з Польщі, Румунії та Словачини щодо експорту української агропродукції.

У Єврокомісії 16 квітня завили, що односторонні дії щодо торгівлі з боку держав-членів Європейського союзу є неприйнятними.