Події

Україна має чверть необхідних засобів ППО

Україна має чверть необхідних засобів ППО

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна має чверть засобів ППО, необхідних для утримання лінії фронту. Про це він заявив в інтерв’ю AFP.

«Сьогодні ми маємо близько 25 відсотків того, що нам потрібно для захисту України. Я говорю про протиповітряну оборону», – сказав він.

Наразі Росія має перевагу в повітрі, що обмежує здатність України захищати міста та утримувати лінію фронту.

«Щоб Росія не мала переваги в повітрі, наш флот повинен мати 120-130 сучасних літаків… щоб захищати небо від трьохсот (російських) літаків», – сказав Зеленський.

Він також сказав, що винищувачі потрібні, щоб «мати паритет» з Росією.

На тлі російського наступу на півночі Харківщини Володимир Зеленський заявив, що для захисту Харкова від російських атак потрібні кілька додаткових систем протиповітряної оборони Patriot.

Читайте також – WSJ: українська ППО збиває лише 30% ракет, показник ефективності різко впав

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні верифікували дані про загибель в Україні 10 810 цивільних людей, поранення 20 556 – від початку повномасштабного вторгнення РФ. В організації припускають, що кількість жертв серед цивільних осіб є набагато вищою.