Політика

Україна не чекатиме на F-16, щоб почати контрнаступ – Зеленський

Україна не чекатиме на F-16, щоб почати контрнаступ – Зеленський

Україна не чекатиме на F-16, щоб почати контрнаступ – Зеленський

Винищувачі «сильно допомогли б» українському контрнаступу, але початок контрнаступу не буде прив’язаний від їх отримання. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю журналістам фінських, шведських, данських і норвезьких медіа, оприлюдненому на його YouTube-каналі 29 квітня.

«Ми розуміємо, що так затягувати ми не будемо, і будемо починати (контрнаступ – ред.) ще до того, як у нас з’являться F-16 або щось ще. Заспокоювати Росію, що нам потрібно кілька місяців, щоб навчатися на літаках, і тільки потім ми почнемо – ні, так не буде. Ми почнемо й будемо йти вперед, але паралельно, я вважаю, що це дуже потрібно», – заявив голова держави.

Він додав, що Україна не може заморозити конфлікт, аби підготувати свої війська, тому що Росія також використає цей час.

Читайте також: Берлін відкинув можливість відправки німецьких винищувачів в Україну

«Якщо заморозити цей конфлікт, думати про підготовку наших військових, дати час – так просто не вийде, Росія буде зміцнюватися, вона налагодить виробництво, багато країн дадуть їй спокій, вона навчиться обходити санкції, час буде працювати на Росію. А потім, коли вона зміцніє, вона знову повернеться».

Відтак, додав Зеленський, російські війська повинні бути повністю витіснені з української території, тоді Росія «буде займатися виключно своїми внутрішніми питаннями».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вкотре закликав надати Києву сучасні літаки F-16 після чергових ракетних ударів 28 квітня.

Україна неодноразово зверталася до союзників щодо сучасних винищувачів, зокрема, F-16. Під час зустрічі в Парижі на початку лютого президент України Володимир Зеленський закликав західних партнерів «якомога швидше» надати Україні винищувачі, щоб відбити наступ Росії.