Події

Україна не повністю виконує мінімальні стандарти для викорінення торгівлі людьми – звіт Держдепартаменту

Україна не повністю виконує мінімальні стандарти для викорінення торгівлі людьми – звіт Держдепартаменту

Уряд України не повністю виконує мінімальні стандарти для викорінення торгівлі людьми, але докладає значних зусиль для цього, йдеться у звіті Державного департаменту США щодо стану із торгівлею людьми у світі.

«Уряд виявив більше жертв торгівлі людьми і продовжив масштабні кампанії з підвищення обізнаності у координації з міжнародними організаціями», – йдеться у звіті, автори якого зауважують, що владі України доводиться діяти в умовах повномасштабного вторгнення Росії.

Водночас, як йдеться у звіті, корупція, особливо в поліції й судовій системі, а також співучасть офіційних осіб у злочинах, пов’язаних із торгівлею людьми, «залишалися серйозними проблемами, які перешкоджали діям правоохоронних органів».

«Незважаючи на те, що уряд продовжував повідомляти про розслідування і притягнення до відповідальності посадових осіб, підозрюваних у причетності до торгівлі людьми, сьомий рік поспіль уряд не засудив жодного співучасника, що ще більше посилює безкарність за злочини, пов’язані з торгівлею людьми», – кажуть автори звіту.

«Судді продовжували виносити м’які вироки, які не передбачали тюремного ув’язнення для більшості засуджених торговців людьми, що послаблювало стримування, невідповідно відображало характер злочину і підривало ширші зусилля по боротьбі з торгівлею людьми», – додали в Держдепартаменті.

У звіті також вказано, що повномасштабна війна Росії проти України зменшила спроможність української влади надавати послуги жертвам торгівлі людьми, оскільки вона відволікала ресурси на гуманітарну допомогу, і ці послуги були недоступні для жертв торгівлі людьми на окупованих Росією територіях або поблизу лінії фронту.

У Держдепартаменті, зокрема, радять Україні:

  • визначити і засвідчити офіційний статус більшої кількості жертв, щоб гарантувати їм права відповідно до закону про торгівлю людьми, і змінити процедуру надання статусу жертви, щоб зменшити тягар самоідентифікації жертв і розголошення конфіденційної інформації;
  • активно розслідувати й переслідувати злочини, пов’язані з торгівлею людьми, і вимагати адекватних покарань для засуджених торговців людьми, які мають передбачати значні терміни ув’язнення.
  • підвищити рівень захисту дітей без супроводу і дітей, розлучених із сім’єю, у тому числі евакуйованих з українських закладів опіки, і зберігати інформацію про них;
  • розширити навчання для правоохоронців, прокурорів і суддів щодо розслідування і кримінального переслідування у справах про торгівлю людьми.

Наприкінці минулого року в українському Міністерстві внутрішніх справ повідомляли, що в Україні від початку повномасштабної війни викрили понад 250 фактів торгівлі людьми. За даними відомства, за останні два роки Національна поліція України припинила діяльність шести організованих угруповань торговців людьми. У МВС заявляли, що учасники цих злочинних груп постали перед судом.