Політика

Україна та Велика Британія підписали угоду щодо співробітництва у сфері оборони

Україна та Велика Британія підписали угоду щодо співробітництва у сфері оборони

Україна та Велика Британія уклали нову угоду про оборонну та промислову співпрацю, повідомив 10 квітня міністр оборони України Рустем Умєров.

«Нова угода стане дієвим механізмом посилення нашої співпраці у військовій галузі, відкриває шлях до надання ще більшої підтримки з боку Великої Британії, залучення найпрогресивніших британських технологій для нашої оборони», – написав Умєров.

З боку британських партнерів угоду підписав державний міністр з торговельної політики Грег Хендс, який прибув до Києва з візитом.

На сайті британського уряду вказано, що угода є свідченням підтримки Великою Британією оборонних зусиль та довгострокового відновлення України.

«Посилення співпраці може призвести до реалізації десятків проєктів між найбільшими оборонними компаніями Великої Британії, Збройними силами України та українськими компаніями – від створення стратегічних військових ремонтних підприємств до відбудови цивільної інфраструктури та впровадження технологій для захисту від кібератак», – йдеться на сайті британського уряду.

Вказано, що Велика Британія вже надала Україні майже 12 мільярдів фунтів стерлінгів (близько 15 млрд доларів – ред.) військової, гуманітарної та економічної підтримки.

Ця угода є продовженням безпекової угоди між Великою Британією та Україною про співпрацю, яка була підписана у січні 2024 року.

Раніше президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали двосторонню безпекову угоду. Договір став першим у сфері угод з безпеки на виконання домовленостей, узгоджених під час саміту НАТО у Вільнюсі між Україною, членами «Групи семи» та іншими країнами.