Україна успішно експортнула біометан до Євросоюзу вперше в історії

Україна здійснила перше трубопровідне постачання біометану до Європейського Союзу, про що повідомило Міністерство енергетики 7 лютого. Це значна подія для країни, яка прагне зміцнити свою енергетичну незалежність та інтегруватися в європейський енергетичний простір.
Про це розповідає Україна Реальна
Значення експорту біометану для України
Експорт біометану відбувся у лютому, і, за словами міністра енергетики Германа Галущенка, він є важливим етапом у розвитку українського енергетичного сектора. Міністр зазначив:
«Це не лише відкриває нові можливості для нашого енергетичного сектору, але й сприяє декарбонізації економіки та зменшенню залежності від викопного палива. Україна готова стати надійним постачальником чистої енергії для Європи. Міністерство приділяє значну увагу питанню експорту біометану, яке є важливим у межах нової бізнес-моделі ринку природного газу та енергетики України в цілому».
Партія біометану та умови експорту
Міністерство енергетики уточнює, що обсяг першої партії біометану до ЄС становить 67 тисяч кубометрів. Українські виробники матимуть можливість експортувати біометан до Європейського Союзу через українську газотранспортну систему, приєднуючи біометанові установки до газотранспортних та газорозподільних мереж.
Умови та тарифи для приєднання і транспортування газу для виробників біометану залишаться такими ж, як для видобувників природного газу. Це дозволить Україні нарощувати експортні потужності в сфері відновлювальних джерел енергії.
Нагадаємо, що у лютому 2023 року Україна та ЄС підписали Меморандум щодо стратегічного партнерства у сфері відновлювальних газів, біометану, водню та інших синтетичних газів.