Політика

Українські священники за кордоном стикаються з проблемами оновлення даних

Українські священники за кордоном стикаються з проблемами оновлення даних

Духовенство Української греко-католицької церкви, яке працює з українськими вірянами за межами країни, потрапило під категорію ухилянтів від військової служби. Це пов’язано з тим, що законодавство не дозволяє вирішити ці питання через українські консульські установи. Про цю проблему розповів в інтерв’ю для Радіо Свобода глава УГКЦ блаженніший Святослав.

Про це розповідає Україна Реальна

«Дам приклад. Дуже законослухняний священнослужитель знявся з обліку, ще перед початком війни, виписався з місця проживання, знявся навіть з обліку у військкоматі і став на консульський облік у Німеччині. І тепер він не має де зробити свої військові облікові документи. І, зрозуміло, він не має можливості приїхати до України, бо потім не зможе легально виїхати. Тобто є певні нюанси, які невпорядковані», – каже він.

Законодавчі зміни та їх вплив

18 травня 2024 року в Україні набрав чинності закон про мобілізацію, який зобов’язує всіх військовозобов’язаних, призовників і резервістів віком від 18 до 60 років оновити свої дані, такі як номер мобільного телефону, фактична адреса проживання та електронна адреса (за наявності). Це потрібно було зробити до 16 липня. Чоловіки, які не встигли зробити це вчасно, можуть оновити інформацію пізніше, але їм загрожує штраф.

Інструкції від Міністерства закордонних справ

Міністерство закордонних справ України раніше наказало закордонним дипломатичним установам з 18 травня відновити прийом заяв на консульські послуги для чоловіків призовного віку, які були зупинені 23 квітня. Також Міністерство оборони та інші органи влади розробили механізми для оновлення військово-облікових даних. Ці дані синхронізуються з консульськими послугами Міністерства закордонних справ, і їх можна оновити через мобільний додаток «Резерв+».