Політика

український омбудсмен закликав посилити тиск на Росію

український омбудсмен закликав посилити тиск на Росію

Посилити тиск на Росію з метою запобігання грубим порушенням прав людини в окупованому Криму закликав міжнародне співтовариство Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Так він відреагував на обшуки в будинках кримськотатарських активістів – Едема Ісмаїлова та Барі Барієва в Судаку.

«Закликаю міжнародне співтовариство рішуче засудити такі протиправні дії, посилити тиск на Росію для припинення грубих порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму та негайного та безумовного звільнення всіх громадян України, які незаконно утримуються», – заявив Лубінець.

Він зазначив, що Росія активізувала репресивну політику щодо кримських татар, провівши за останні два місяці понад десяток обшуків у їхніх будинках. На думку Лубиіця, таким чином росіяни намагаються залякати та придушити український спротив жителів півострова.

Обшук в Ісмаїлова та Барієва відбувся вранці 27 квітня. Обох активістів затримали та відвезли в управління ФСБ Росії у Сімферополі.

25 квітня ФСБ РФ провела обшук у будинку кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова. У будинку на момент обшуку була дружина та 14-річна донька. У всіх забрали телефони та не дали викликати адвоката. Після обшуку російські силовики затримали кримського громадського діяча.

Пізніше стало відомо, що підконтрольний Росії Білогірський райсуд у Криму заарештував Джеппарова на 12 діб за «непокору поліції».