Події

«Укренерго» 6 червня не прогнозує змін у ситуації – світло вимикатимуть за графіком

«Укренерго» 6 червня не прогнозує змін у ситуації – світло вимикатимуть за графіком

У четвер, 6 червня, дефіцит в енергосистемі прогнозується впродовж усієї доби. Ліміти на споживання електроенергії діятимуть для кожної області з 00:00 до 24:00, повідомляє компанія «Укренерго».

«Для дотримання лімітів обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень для промислових та побутових споживачів. При перевищенні лімітів можливе застосування аварійних відключень для усіх категорій споживачів», – ідеться в повідомленні.

Дефіцит в енергосистемі прогнозувався упродовж усієї доби 5 червня, відключення відбуваються згідно з графіками.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії — наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» та гідроелектростанції «Укргідроенерго».