Події

«Укренерго» заявляє про зростання споживання електроенергії

«Укренерго» заявляє про зростання споживання електроенергії

Національна енергетична компанія «Укренерго» заявляє про зростання споживання електроенергії, можливі аварійні відключення світла.

«Споживання електроенергії зростає. Причиною цього є не тільки початок робочого тижня, але і суттєве похолодання. Відтак в країні зберігається дефіцит потужності, який особливо відчутний у ранкові та вечірні години (це піки споживання). Наявний обсяг виробленої електроенергії недостатній для покриття споживання у повному обсязі. В Одеській, Київській областях та у Києві зберігаються мережеві обмеження», – йдеться у повідомленні.

У компанії нагадують, що перевищення лімітів призводить до аварійних ситуацій в енергосистемі, для уникнення цього застосовуються аварійні відключення.

За даними «Укренерго», енергосистема України наразі пережила 13 ракетних і 15 дронових атак Росії, внаслідок цього пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа.

Росія розпочала масовані удари по енергетичній інфраструктурі України перед початком опалювального сезону, торік у жовтні. За цей час їй вдалося значно скоротити електричну генерацію, а також частково порушити єдність енергетичної системи України.