Уряд дозволив бронювання працівників будівельних бригад для мобільних операторів

Кабінет Міністрів України ухвалив нові зміни щодо бронювання військовозобов’язаних працівників мобільних операторів та інтернет-провайдерів. Про це повідомила пресслужба уряду 4 березня.
Про це розповідає Україна Реальна
Зміни в порядку бронювання працівників
Відповідно до нових правил, «працівники постачальників телекомунікаційних послуг, які займаються будівництвом мереж, стійких до відключення електроенергії, за технологією xPON, або які будують енергостійкі мережі на автошляхах та національних дорогах, підлягають бронюванню», – зазначається в повідомленні.
Для здійснення бронювання необхідно рішення Міністерства цифрової трансформації, яке визначатиме підприємство критично важливим. Керівник підприємства також має включити своїх працівників до складу таких будівельних бригад.
Переваги та вимоги до підприємств
Уряд вважає, що це рішення сприятиме стабільному функціонуванню «критично важливої телекомунікаційної інфраструктури та підвищенню цифрової стійкості країни під час воєнного стану». За словами заступника міністра економіки Віталія Кіндратіва, стабільний зв’язок та інтернет є критично важливими в умовах війни: «Бронювання будівельних бригад зв’язку сприятиме швидкому розвитку енергонезалежних мереж, що гарантують безперебійну роботу критично важливих підприємств і сервісів».
Для бронювання працівників будівельних бригад підприємство має відповідати декільком вимогам: бути включеним Мінцифри до списку критично важливих підприємств, що займаються будівництвом мереж за технологією xPON, а також реалізовувати проєкти з розбудови xPON-мереж і мати затверджені плани будівництва на щонайменше один рік.
Мобільні оператори також можуть бронювати всіх працівників будівельних бригад, що створюють енергонезалежні мережі вздовж автошляхів і національних доріг. Процес бронювання проходитиме через платформу «Дія», аналогічно до бронювання аварійно-відновлювальних служб. Міністерство цифрової трансформації відповідатиме за формування переліку підприємств і наразі опрацьовує критерії їх включення до цього списку.
У разі невиконання запланованих будівельних робіт, компанію виключать зі списку, а бронювання працівників буде анульовано. Нагадаємо, що Кабмін 28 лютого ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних та визначення критично важливих підприємств. Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну було запроваджено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію, що заборонила виїзд за кордон більшості чоловіків віком від 18 до 60 років.