Політика

Уряд створив штаб із реалізації прав переселенців, його очолила Верещук – Мінреінтеграції

Уряд створив штаб із реалізації прав переселенців, його очолила Верещук – Мінреінтеграції

Кабінет міністрів створив Координаційний штаб з питань реалізації прав внутрішньо переміщених осіб – про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій 18 квітня.

«Цей консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів очолила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук. Робота Коордштабу є одним із пунктів операційного плану з реалізації Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляє Мінреінтеграції, штаб матиме на меті посилити співпрацю органів виконавчої влади щодо інтеграції внутрішньо переміщених осіб на нових місцях проживання. Зокрема, йдеться про можливість громад забезпечувати переселенців адміністративними, соціальними та культурними послугами.

Читайте також: «Будівля мала рухнути, а ми за неї взялися». Як живе шелтер з переселенцями у Дніпрі

Верещук назвала рішення черговим кроком державної політики з підтримки переселенців.

«Якщо минулого року ми реагували на масову евакуацію населення, то наразі актуальними є питання соціалізації й інтеграції ВПО у приймаючих громадах, тобто повернення цих громадян до нормального життя», – йдеться в коментарі міністерки.

Крім того, Мінреінтеграції повідомляє, що ініціювало створення при обласних військових адміністраціях консультативно-координаційних центрів з підтримки населення та рад внутрішніх переселенців.

У лютому 2023 року Мінреінтеграції повідомило, що в Україні зареєстровані понад 4,8 мільйона внутрішніх переселенців.