Уряд України підписав угоду зі США про інвестиційний фонд відбудови

Кабінет Міністрів України оприлюднив угоду між урядами України та США, що стосується створення американсько-українського інвестиційного фонду відбудови. У документі, опублікованому через розпорядження №416 від 30 квітня, зазначено, що кожна з країн планує здійснювати внески відповідно до умов угоди про обмежене партнерство, текст якої наразі не розкрито.
Про це розповідає Україна Реальна
Крім того, у документі йдеться про те, що нова військова допомога, надана Вашингтоном, буде врахована в українському внеску. «Якщо після дати набуття чинності уряд США надаватиме уряду України нову військову допомогу в будь-якій формі, капітальний внесок партнера від США вважатиметься збільшеним на оціночну вартість такої військової допомоги», – йдеться в угоді.
Порядок набуття чинності угоди
Згідно з угодою, вона набирає чинності після обміну нотами між сторонами, які підтверджують завершення внутрішніх процедур для набрання чинності. Для цього документ потребує ратифікації Верховною Радою України.
Економічне партнерство між Україною та США
Варто зазначити, що угода залишатиметься чинною до тих пір, поки сторони не погодяться на її припинення. 30 квітня Україна і США підписали угоду про економічне партнерство та створення Інвестиційного фонду відбудови. Міністерка економіки України Юлія Свириденко підкреслила, що контроль і повна власність залишаються за Україною, фонд створюється на умовах 50/50, без боргових зобов’язань України перед США, і не має перешкоджати вступу України до Європейського Союзу.
Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував, що 1 травня уряд проведе консультації з головами фракцій, груп і керівництвом Верховної Ради щодо ратифікації угоди зі США.
Нагадаємо, що Дональд Трамп активно просував цю угоду з початку свого другого терміну президентства в січні. Обидві сторони були готові підписати угоду щодо природних ресурсів у лютому, однак процедура була відкладена через суперечку, що виникла під час зустрічі Трампа та президента України Володимира Зеленського.
США зацікавлені в доступі до понад 20 видів сировини, які є стратегічно важливими. Серед них – родовища титану, що використовується в аерокосмічній індустрії, а також уран, який потрібен для ядерної енергетики та медичних технологій. Україні також належать родовища літію, графіту і марганцю, що використовуються в акумуляторах для електромобілів.