Події

Уряд виділив понад 1,5 млрд гривень для відбудови двох ТЕС

Уряд виділив понад 1,5 млрд гривень для відбудови двох ТЕС

Кабмін виділив понад 1,5 млрд гривень для відбудови Зміївської ТЕС на Харківщині та Трипільської ТЕС на Київщині, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, 726 млн гривень було виділено для державної компанії «Центренерго» з резервного фонду державного бюджету, ще 826 млн грн – з фонду ліквідації наслідків агресії.

«Очікуємо максимальної ефективності у використанні цих коштів. Роботи мають відбуватися максимально швидко», – сказав прем’єр.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, 11 квітня, серед іншого, внаслідок російської атаки була повністю зруйнована Трипільська ТЕС, яка розташована за 20 кілометрів від Києва. Ця теплоелектростанція була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську і Житомирську області.

За даними «Центренерго», 22 березня 2024 року вщент була знищена Зміївська ТЕС на Харківщині, а 25 липня 2022 року війська РФ окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині.

«На сьогодні ПАТ «Центренерго» втратила 100 відсотків генерації», – заявила 11 квітня компанія.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.