Головне

В ISW проаналізували, як сили КНДР можуть допомогти Росії у війні

В ISW проаналізували, як сили КНДР можуть допомогти Росії у війні

Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляє, що поки не бачить повідомлень, які свідчили б про те, що північнокорейські військові мають намір брати участь у бойових діях в Україні, проте є дані про намір КНДР надіслати інженерні сили на окуповану територію України.

«Пряма інженерна підтримка Північної Кореї може вивільнити російську бойову силу для операцій уздовж лінії фронту і допомогти Росії розширити військову інфраструктуру й оборонні укріплення на окупованій території України», – йдеться у звіті інституту, опублікованому в ніч на 27 червня.

Раніше південнокорейська телевізійна мережа TV Chosun з посиланням на південнокорейського урядовця повідомила, що Північна Корея може направити масштабні військово-будівельні й інженерні сили в окуповану частину Донецької області вже в липні 2024 року і що ці сили братимуть участь у «відновлювальних роботах».

За повідомленням, північнокорейські військові мають 10 інженерних бригад, і TV Chosun підрахував, що Північна Корея могла б отримувати до 115 мільйонів доларів у невизначеній іноземній валюті щороку від Росії, якщо надішле три-чотири інженерні бригади на окуповану територію Україну.

Речник Пентагону генерал-майор Патрік Райдер 25 червня заявив, що США будуть «стежити» за цим розвитком і додав, що Північна Корея мала б «поставити під сумнів» своє рішення щодо відправки сил, які стануть «гарматним м’ясом» у незаконному вторгненні Росії в Україну.

«19 червня Росія і Північна Корея підписали угоду про всеосяжне стратегічне партнерство, але пізніше президент Росії Володимир Путін спробував применшити важливість угоди і можливість перебування північнокорейських військ в Україні… Росія, схоже, прагне створити коаліцію дружніх держав, які мають історично теплі зв’язки з Радянським Союзом, включаючи Північну Корею і В’єтнам, щоб сформувати основу для альтернативного світового порядку», – зазначили аналітики.

Минулого тижня Москва і Пхеньян уклали угоду, яка передбачає взаємну допомогу в обороні в разі нападу на одну з країн. Президент Росії Володимир Путін також заявив 20 червня, що «не виключає» поставок зброї до Північної Кореї.

У Держдепартаменті США заявили, що це викликає «неймовірне занепокоєння».

За твердженнями Південної Кореї і країн Заходу, Північна Корея минулого року розпочала масштабні постачання зброї і боєприпасів Росії для використання у війні проти України. Це – порушення міжнародних санкцій проти КНДР, яких Росія зобов’язалася дотримуватись. У Москві й Пхеньяні факти постачання зброї заперечували.

Видання Washington Post 22 червня повідомило, що Росія могла отримати близько 1,6 мільйона артилерійських снарядів від Північної Кореї, тоді як військові аналітики заявили, що російські сили випустили північнокорейські ракети по Україні.

24 червня високопоставлений північнокорейський військовий розкритикував Вашингтон за військову допомогу Україні й підтвердив підтримку Пхеньяном Москви у війні, повідомили державні ЗМІ.

Пак Чон Чхон, один із вищих військових чиновників Північної Кореї, заявив, що Росія має «право вибору для будь-якого удару у відповідь», якщо вона зазнає нападу, і попередив, що Вашингтон може спровокувати «світову війну», якщо продовжить підтримувати Україну у війні проти Росії.