Події

В «Укренерго» назвали дві області, в яких завтра можливі відключення світла

В «Укренерго» назвали дві області, в яких завтра можливі відключення світла

У двох областях України у неділю, 19 травня, можливі аварійні відключення електроенергії, йдеться у повідомленні «Укренерго».

«У Полтавській та Харківській областях завтра можливі аварійні відключення світла. В компанії попередили, що це стосуватиметься як промисловості, так і побутових споживачів», – кажуть енергетики.

За даними «Укренерго», причина відключень – проведення ремонту на енергооб’єктах після російських ударів, які сталися 18 травня.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, але також попередили – не виключені вимкнення побутових споживачів. Нині почалися вимкнення світла також для населення.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.