ВАКС ухвалив вирок Колишній нардепці Кормишкіній та її чоловіку за збагачення

Вищий антикорупційний суд 21 березня затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та подружжям Ірини та Юрія Кормишкіних, колишньою народною депутаткою та ексдепутатом облради.
Про це розповідає Україна Реальна
Вирок суду
Суд визнала Ірину Кормишкіну винною у незаконному збагаченні та недекларуванні активів, тоді як її чоловік був визнаний винним у легалізації злочинно набутого майна та недекларуванні. Обом було призначено покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі зі штрафом 68 тисяч гривень, а також позбавленням права обіймати посади в органах влади на два роки.
Проте, згідно зі статтею 75 Кримінального кодексу України, їм було надано звільнення від відбування основного покарання з випробуванням на два роки. Додатково, колишня депутатка зобов’язана перерахувати 20 мільйонів гривень до державного бюджету, а обидва обвинувачені повинні передати ще 2 мільйони гривень на потреби Збройних сил України.
Хід справи
Вирок може бути оскаржено до Апеляційної палати ВАКС протягом 30 днів. 16 жовтня 2024 року Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру у незаконному збагаченні чинному народному депутату України. Йшлося, зокрема, про Ірину Кормишкіну.
За даними слідства, у 2021-2022 роках нардеп набула активи на понад 20 мільйонів гривень, що перевищують її офіційні доходи та заощадження за цей період. 23 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистої поруки для Кормишкіної, поручителями стали голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія та голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
23 січня НАБУ і САП повідомили про підозру у легалізації злочинно набутого майна та недостовірному декларуванні колишньому депутату облради, чоловіку народної депутатки. У своєму фейсбуці він підтвердив отримання підозри і висловив думку, що слідчі намагаються тиснути на його дружину, яка не пішла на угоду зі слідством.
«НАБУ – це орган, який створений для боротьби з корупцією, чи мабуть вже щось помінялось? В мене три (боюся, риторичних) запитання: Де в подарунку батька, внесеному в декларацію, корупція і збитки державі? Де в офіційному договорі позики корупція і збитки державі? Де корупція і збитки державі в тому, що я не вніс в декларацію обʼєкт нерухомості, який придбало моє підприємство?»