Головне

відключення світла 9 червня скасували

відключення світла 9 червня скасували

Відключення світла в Україні у неділю, 9 червня, скасували, йдеться в повідомленні «Укренерго».

«Сьогодні, 9 червня, застосування графіків погодинних відключень для промислових та побутових споживачів не прогнозується», – кажуть у відомстві.

Як пояснили в «Укренерго», причина скасування відключень – зниження споживання електроенергії у вихідний день та повернення в роботу енергоблока АЕС.

При зміні ситуації в енергосистемі українців пообіцяють поінформувати додатково, запевнили енергетики.

Раніше енергетики казали, що 9 червня всі обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень. Графіки хотіли застосовуватимуть для промислових та побутових споживачів з 20:00 до 22:00.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії — наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».