Головне

Відставка прем’єра Сербії Вучевича на тлі протестів та вимог від студентів

Відставка прем’єра Сербії Вучевича на тлі протестів та вимог від студентів

Прем’єр-міністр Сербії Мілош Вучевич оголосив про свою відставку 28 січня, після тривалих протестів, які тривали протягом багатьох тижнів. Ці акції були спровоковані трагедією, що сталася у листопаді, коли обвал навісу в місті Новий Сад забрав життя 15 людей.

Про це розповідає Україна Реальна

“Я вважаю, що політика, яку я представляю, партія, яку я очолюю, повинна продемонструвати найвищий рівень відповідальності та запровадити нові норми в сербській політиці, довівши, що вона найбільш відповідальна. Тому після вчорашніх подій моє безповоротне рішення — піти у відставку з посади прем’єр-міністра,” — зазначив Вучевич.

Окрім цього, Вучевич повідомив, що мер Нового Саду Мілан Джурич також планує подати у відставку. У ніч із 27 на 28 січня в Новому Саді сталася ще одна подія, коли невідомі особи напали на групу студентів, які розклеювали наклейки та трафарети. Студенти з факультету філософії університету Нового Саду підтвердили, що четверо чоловіків, озброєних бейсбольними битами, переслідували їх.

Інцидент відбувся неподалік приміщення Сербської прогресивної партії, де студенти наклеїли символічну наклейку на відро для сміття. Відставка Вучевича сталася через день після того, як президент Александар Вучич оголосив про «термінову і масштабну реконструкцію уряду», відповідаючи на вимоги протестуючих студентів, які розпочали страйк.

Протести та блокади в Белграді

27 січня в Белграді розпочалася 24-годинна блокада важливої транспортної розв’язки, в якій взяли участь сербські фермери на тракторах та тисячі громадян. Ця акція стала відповіддю на вимогу провести розслідування стосовно трагедії, що сталася в Новому Саді, зокрема, пов’язаної з корупційними діями в місцевій владі.

Критики вказують на зв’язок між обвалом навісу на залізничному вокзалі та недостатньою відповідальністю з боку державних органів. Блокади й протести продовжуються, і вимоги населення щодо справедливості та притягнення до відповідальності не зникають.