Головне

війська РФ можуть активізувати наступ і удари в Україні до надходження допомоги США

війська РФ можуть активізувати наступ і удари в Україні до надходження допомоги США

Російські війська, ймовірно, активізують поточні наступальні операції й удари ракетами і безпілотниками в Україні в найближчі тижні, «щоб використати вікно обмежень у постачанні озброєнь для України, яке зачиняється», пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

«ISW продовжує вважати, що українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на безпекову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, але вони, ймовірно, зможуть притупити поточний російський наступ, якщо припустити, що американська допомога надійде швидко», – йдеться в повідомленні.

Напередодні голова комітету з розвідки в Сенаті США Марк Ворнер в інтерв’ю CBS заявив, що Сполучені Штати можуть відправити допомогу Україні «до кінця тижня», якщо Сенат ухвалить відповідний законопроєкт 23 квітня, а президент США Джо Байден підпише його 24 квітня.

«Отримання цього додаткового обладнання має пройти якнайшвидше. Я сподіваюся, що як тільки це надійде до президента у вівторок або середу, ці поставки будуть відразу відправлені з ракети ATACMS більшого радіуса дії», – наголосив сенатор.

Президент України Володимир Зеленський 21 квітня заявив, що швидка доставка американської військової допомоги Україні може дозволити українським силам стабілізувати лінію фронту і перехопити ініціативу. В інтерв’ю NBC News Зеленський сказав, що військова підтримка США дає Україні шанс на перемогу, але попередив, що прогрес України на полі бою залежатиме від того, наскільки швидко військова допомога прибуде на лінію фронту. Зеленський зазначив, що затримки з доставкою військової допомоги вже призвели до втрат української техніки й особового складу на «кількох напрямках».

20 квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про національну безпеку, який передбачає військову допомогу Україні в розмірі близько 61 мільярда доларів. Лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер заявив, що там законопроєкт буде розглянутий у вівторок, 23 квітня.