Головне

«Ворог знищує все, що можна використати для оборони» – Зеленський про Бахмутський напрямок

«Ворог знищує все, що можна використати для оборони» – Зеленський про Бахмутський напрямок

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що ситуація на Бахмутському напрямку стає складнішою.

«Звичайно, постійно перебуваю на звʼязку з нашими командувачами. Особлива увага – ситуації на сході, зрозуміло – на Донеччині. Бахмутський напрямок – ситуація стає постійно складнішою. Постійно ворог знищує все, що можна використовувати для захисту наших позицій, для закріплення й оборони. Наші воїни, які обороняються на Бахмутському напрямку, – справжні герої. Я дякую кожному й кожній, хто героїчно тримає цей напрямок та інші напрямки на Донбасі. Дякую кожному й кожній, хто допомагає нашим воїнам і робить усе, щоб наші оборонці мали якнайбільше зброї, далекобійної зброї, потужної зброї», – сказав він у своєму відеозверненні.

Президент також повідомив про проведення кількох нарад з представниками уряду та силового блоку, зокрема, з головою СБУ Василем Малюком.

«З поточних питань і щодо наших кроків найближчим часом для захисту держави. Жодного шансу будь-яким внутрішнім загрозам не залишимо так само, як і зовнішнім», – розповів Зеленський.

Читайте також: 300 обстрілів за добу, Бахмут залишається «епіцентром удару ворога» – військові

Бахмут продовжує залишатися головною гарячою точкою на фронті. Спроби захопити це місто російські війська здійснюють з липня 2022 року, коли їм вдалося окупувати велику агломерацію в сусідній Луганській області (Сєверодонецьк, Рубіжне, Лисичанськ). Активний наступ із наближених до Бахмута позицій російські військові розпочали у січні.

Військові аналітики кажуть, що захоплення Бахмута має для Росії скоріше символічне значення, але не важливе зі стратегічної точки зору.