Події

Воєнкори Радіо Свобода стали лауреатами премії «Честь професії»

Воєнкори Радіо Свобода стали лауреатами премії «Честь професії»

Журналіст, воєнний кореспондент Радіо Свобода Мар’ян Кушнір і воєнний фотокореспондент Радіо Свобода Сергій Нужненко стали лауреатами українського конкурсу «Честь професії».

Їхній матеріал «ЗСУ пішли в контратаку під Бахмутом: перші кадри з поля бою» переміг у номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події».

Церемонія нагородження п’ятнадцятого конкурсу «Честь професії» відбувається 30 травня.

На початку цього місяця журі й відбіркова комісія конкурсу професійної журналістики «Честь професії 2024» оголосили шортліст фіналістів у шести основних номінаціях і п’яти спецномінаціях. До переліку потрапили вісім матеріалів журналістів Радіо Свобода.

Загалом у 2024 році журі конкурсу отримали рекордну кількість матеріалів – 1240, з яких 990 матеріалів у основних номінаціях та 250 – у спеціальних номінаціях.

Мар’ян Кушнір вже ставав лауреатом українського конкурсу «Честь професії» – у 2022 році. Тоді його матеріал «Бій на Київщині: Українські військові пішли у контрнаступ» також переміг у номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події».

У травні 2023 року Мар’ян Кушнір отримав спеціальну відзнаку від Bucha Journalism Conference. Нагороду він отримав за «непохитність відданості принципам і цінностям журналістської професії та винятковій мужності під час російсько-української війни».

Мар’ян Кушнір працює на Радіо Свобода з 2015 року, зараз він активно висвітлює події, пов’язані з повномасштабним вторгненням Росії в Україну. У березні 2022 року Мар’ян Кушнір, виконуючи редакційне завдання, постраждав внаслідок удару російських військ на Київщині – у нього діагностували контузію.

Фотограф Сергій Нужненко працює фотокореспондентом Радіо Свобода з 2016 року. З лютого 2022 року він стає воєнним фотокореспондентом Радіо Свобода. Нужненко знімав події на Київщині, Чернігівщині, Харківщині, а зараз переважно працює на Донбасі. Він є автором фото з Бучі й Ірпеня, які в своїх марках до річниці звільнення Київщини у березні 2023 року використала Укрпошта.

Роботи Сергія Нужненка доповнили міжнародну виставку #OntheFrontlinesofTruth, яку організували громадська організація Інститут масової інформації та міжнародна організація в галузі розвитку незалежних медіа Internews. Фотографії виставили на вокзалі у Вільнюсі.

Також знімок Нужненка про російську агресію в Україні увійшов у 100 фотографій 2022 року за версією журналу Time.

За часів Революції гідності Нужненко був одним з дев’яти «в’язнів Банкової».

Фоторепортажі Сергія Нужненка можна знайти тут.