Події

Взимку дефіцит електроенергії становитиме до 35% – Yasno

Взимку дефіцит електроенергії становитиме до 35% – Yasno

Взимку дефіцит електроенергії становитиме до 35%, внаслідок чого українці можуть отримувати п’ять-шість годин світла на день, повідомив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко в ефірі телемарафону.

За його словами, «дефіцит електроенергії точно буде, і зараз йдеться про те, який буде розмір дефіциту».

«Дуже важко прогнозувати зиму, тому що зараз літо і незрозуміло, з якою генерацією ми вийдемо на опалювальний сезон. Ми точно знаємо, що зимовий пік досить великий. Якщо генерація плюс можливості по імпорту залишаться на тому ж рівні, як є, то дефіцит буде сягати під 35%. Якщо потім відняти критичну інфраструктуру, якщо потім все зробити, то ми можемо дійсно сидіти 6-7 годин зі світлом. Але це треба вже в серпні обговорювати, тому що буде зрозуміло, які в нас можливості по імпорту і скільки ми встигнемо, відновити генерації», – пояснив Коваленко.

Гендиректор Yasno зазначив, що побутовим споживачам і бізнесу треба бути готовими до значного дефіциту електроенергії.

«Як можна до нього приготуватися? Це альтернативні варіанти життя. Починаючи від батарей, батарейок різного формату, і закінчуючи генерацією, яка може бути. Якщо є можливість – сонячні панелі, інвертори, батареї, генератори і таке інше», – резюмував він.

14 червня голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю «Українській правді» попередив, що наступного тижня ситуація в українській енергосистемі буде відчутно складнішою, ніж цього.

За його словами, уникнути відключень побутових споживачів не вдасться через два фактори: це прогнозоване зростання енергоспоживання через повернення спеки і виведення в ремонт чергового енергоблока АЕС.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії – наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».