Ядерна зброя та НАТО: українці поділилися на дві думки щодо безпеки
Українці поділилися на дві основні групи щодо найкращих гарантій безпеки для країни: ядерну зброю та вступ до НАТО. Такий висновок зробив Центр «Нова Європа», оприлюднивши результати дослідження 10 грудня.
Про це розповідає Україна Реальна
Опитування, яке провела агенція «Інфо Сапієнс» у листопаді 2024 року, охопило 1000 респондентів через телефонні інтерв’ю. Похибка дослідження становить не більше ніж 3,1%.
Вибір українців щодо безпеки
Згідно з опитуванням, 31,3% респондентів вважають, що розробка Україною ядерної зброї є найкращою гарантією безпеки. Водночас 29,3% прихильні до вступу в НАТО, навіть якщо це означає, що Україна не контролюватиме частину своїх територій. Крім того, 11,2% опитаних підтримують ідею оборонного союзу зі США, який передбачає можливість розміщення американських військ в Україні.
Також 8,9% респондентів висловили свою підтримку миротворцям ООН, а 6,4% – за розміщення європейських військ в Україні. Водночас 12,9% респондентів не змогли визначитися із відповіддю.
«Не можна виключати, що на відповіді впливала також думка, наскільки та чи інша опція взагалі реалістична. У будь-якому випадку помітне збереження, так би мовити, тенденції на досягнення самодостатності — українці упродовж останніх років головні безпекові сподівання пов’язували насамперед зі Збройними Силами України, а потім уже з партнерськими можливостями», – вважають аналітики.
Переговори з росією та поступки
Дослідження також виявило скепсис щодо переговорів із росією: 64,1% українців вважають, що перемовини без реальних безпекових гарантій з боку Заходу є недоцільними. Однак близько 30% опитаних готові до переговорів за будь-яких умов. Найбільше прихильників переговорів є серед вікової групи 30-39 років. Регіонально, найбільше підтримують переговори на Півдні та Сході України.
Цікавий факт також полягає у тому, що 53,2% українців не готові до територіальних поступок для росії, хоча рік тому такі погляди мало 76,2% населення. Більше 70% категорично виступають проти надання російській мові державного статусу та скорочення армії України.
Раніше Міністерство закордонних справ України чітко заявило, що Україна не прийме жодних альтернатив до повноправного членства в НАТО. Британська газета The Times повідомила, що Україна могла б розробити ядерну зброю протягом кількох місяців, але Міністерство закордонних справ України заперечило такі наміри.