Політика

Японський премʼєр підтвердив «непохитну підтримку» України

Японський премʼєр підтвердив «непохитну підтримку» України

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що його країна віддана підтримці України. Про це він сказав під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським 3 квітня, повідомило МЗС у Токіо.

«Премʼєр-міністр Кісіда сказав, що хотів би висловити щиру повагу до мужності президента Зеленського та народу України, а також те, що Японія не похитнеться у своїй позиції – підтримувати Україну», – йдеться в заяві японського зовнішньополітичного відомства.

Президент України зазначив, що поінформував Кісіду про ситуацію на полі бою та наголосив на необхідності посилення санкційного тиску на Росію.

«Я подякував за надану різнобічну допомогу – і для нашої безпеки, і для нашої економічної стійкості. Японія – серед глобальних лідерів у допомозі Україні та в захисті міжнародного права… Це була плідна розмова. І після нещодавніх рішень уряду Японії загальна підтримка України з боку Японії – вже понад 12 мільярдів доларів», – сказав Зеленський у вечірньому відеозверненні 3 квітня.

Раніше цього місяця уряд Японії схвалив рішення продовжити ще на рік дію постанови про позбавлення Росії торговельного статусу «найбільшого сприяння» у рамках економічних санкцій через її вторгнення в Україну.