ЄС розглядає нові санкції проти «Північного потоку-2» для стримування росії

Європейський Союз наближається до ухвалення рішення про внесення газопроводів «Північний потік-2», які з’єднують Німеччину з росією, до нової пропозиції щодо санкцій проти Москви. Як повідомляє видання Bloomberg, посилаючись на свої джерела, Європейська комісія планує розпочати консультації з країнами-членами ЄС щодо заборони газопроводів, що проходять через дно Балтійського моря. Це рішення буде вжито з урахуванням останніх подій у переговорах про припинення війни в Україні.
Про це розповідає Україна Реальна
Підтримка Німеччини та міжнародна політика
Зазначимо, що ініціатива блоку має підтримку Німеччини. Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, який минулого тижня висловився в Римі на користь «пропозиції Комісії розпочати роботу над європейськими заходами проти «Північного потоку-2», сподівається, що санкції зможуть стримати внутрішні дискусії в країні про можливе відновлення трубопроводу, про що повідомляють співрозмовники журналістів.
Реакція на загрози з боку росії
Bloomberg також зазначає, що запровадження санкцій підсилить чітку позицію Європи, яка прагне уникнути будь-якого значимого повернення російських трубопровідних потоків. Заборона також стане захистом для Берліна від можливого тиску з боку Сполучених Штатів чи росії.
Чутки про можливе відродження проєкту трубопроводу активізувалися цього року, коли президент США Дональд Трамп намагався взяти на себе роль посередника у досягненні миру між росією та Україною. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Берлін призупинив сертифікацію газопроводу «Північний потік-2», який ще не почав транспортування російського газу до Німеччини. У вересні 2022 року вибухи зруйнували частини «Північного потоку-1» та «Північного потоку-2», внаслідок чого обидва трубопроводи перестали функціонувати.
Єврокомісія планує розпочати консультації з країнами-членами щодо 18-го пакету санкцій вже цими вихідними. Для того, щоб запропоновані заходи набрали чинності, необхідна одностайна підтримка всіх 27 національних урядів країн-членів ЄС.