Політика

ЄСПЛ вважає справедливими судові рішення щодо Саакашвілі у Грузії

ЄСПЛ вважає справедливими судові рішення щодо Саакашвілі у Грузії

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) 23 травня опублікував рішення за скаргою експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі щодо двох кримінальних справ, порушених проти нього в Грузії.

ЄСПЛ відмовив Саакашвілі в задоволенні скарги, вважаючи, що колишній президент не надав достатніх доказів несправедливості судових рішень у цих справах, пише грузинська служба Радіо Свобода.

Справи проти політика стосуються звинувачення в організації нападу 2005 року на опозиційного депутата парламенту країни і в незаконному помилуванні 2008 року чотирьох колишніх чиновників МВС, засуджених за вбивство.

У заяві ЄСПЛ зазначено, що Саакашвілі під час розгляду цих справ не був позбавлений права на справедливий судовий розгляд. П’ятьма голосами проти двох суд також постановив, що не було порушення й іншої статті Європейської конвенції з прав людини, яка передбачає, що не може бути покарання за діяння, яке не є злочином.

Читайте також: ЄСПЛ закликав Саакашвілі припинити голодування

Саакашвілі у своїй скарзі також стверджував, що звинувачення на його адресу були політично мотивованими, але ЄСПЛ визнав звинувачення проти нього «серйозними та обґрунтованими».

Експрезидент Грузії, який має українське громадянство, був заарештований у Тбілісі восени 2021 року після таємного повернення до країни. На той час щодо нього був ухвалений заочний вирок – 6 років позбавлення волі у справі про перевищення повноважень. Та ще до трьох років його засудили у справі про амністію засуджених у справі про вбивство

Через проблеми зі здоровʼям Саакашвілі перевели до цивільної клініки у Тбілісі. Сам політик та його прихильники наполягають, що погіршення стану могло бути спричинене отруєнням. Влада Грузії стверджує, що для таких висновків немає доказів.

Україна закликала відпустити політика на лікування за кордон.