Єврокомісія планує суттєве підвищення мит на товари з россії та Білорусі

Європейська комісія прийняла рішення про підвищення мит на аграрну продукцію та добрива з россії та Білорусі до 50%. Цю інформацію повідомили білоруська служба Радіо Свобода, посилаючись на джерела в брюсселі.
Про це розповідає Україна Реальна
Нові митні обмеження
Очікується, що нові обмеження будуть введені в найближчі тижні. Відповідно до заяв Ради Свободи, митні збори на сільськогосподарські товари зростуть з 0% або низьких ставок до 50%. До списку продукції, на яку будуть накладені мита, входять м’ясо і м’ясні субпродукти, молочні вироби, зерно, фрукти, овочі, олії (включаючи оливкову, соняшникову, кокосову і кунжутну) та жири, а також кава, чай, какао, цукор і кондитерські вироби.
Що стосується азотних добрив, то вони будуть підлягати додатковому миту, яке планується поступово збільшити. Поточне мито в 6,5% буде супроводжуватися додатковими ставками, які коливатимуться від 40 або 45 євро за тонну (близько 13%) до максимальних 315-430 євро за тонну. Це може призвести до фактичного зупинення імпорту білоруських та російських добрив в ЄС.
Цілі та наслідки нових обмежень
Поетапне підвищення мит на добрива планується завершити до 2028 року. Також передбачено, що білоруська та російська продукція буде вилучена з митних квот Євросоюзу, що унеможливить їх поставки за низькими тарифами.
28 січня Єврокомісія схвалила пропозицію про введення мит на низку сільськогосподарських товарів з Білорусі та россії, а також на певні азотні добрива. Основна мета цієї ініціативи – зменшити залежність Євросоюзу від імпорту з цих країн, оскільки у 2023 році частка російських добрив в ЄС перевищила 25%, що «становить загрозу для стабільності ринку Євросоюзу».
Як зазначається, «Білоруський експорт сільгосппродукції та добрив, хоч і менш значний (загалом 92 мільйона євро і 29,6 мільйона відповідно), включений до механізму санкцій для запобігання нелегальному транзиту російської продукції через Білорусь».
Ці нові обмеження є частиною більш ширшої політики економічного тиску на россію та Білорусь у відповідь на агресію проти України. Євросоюз розглядає можливість заміни імпорту за рахунок власного виробництва або альтернативних постачальників, зокрема з Алжиру та Єгипту.
Очікується, що мита набудуть чинності через чотири тижні після публікації постанови.