Політика

Європарламент не визнає результати виборів в Грузії і закликає до проведення повторного голосування

Європарламент не визнає результати виборів в Грузії і закликає до проведення повторного голосування

Про це розповідає Україна Реальна

Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій засудив парламентські вибори 26 жовтня в Грузії – країні-кандидаті на вступ до ЄС.

Як повідомляє пресслужба законодавчого органу ЄС, документ підтримали 444 депутати, 72 були «проти» і 82 «утрималися».

Європейські парламентарі вважають, що вибори в Грузії були ані вільними, ані справедливими, і стали ще одним проявом продовження відступу від демократії в країні, «за що правляча партія «Грузинська мрія» несе повну відповідальність».

Депутати Європарламенту засуджують численні і серйозні порушення під час виборів, включаючи задокументовані випадки залякування виборців, маніпуляції з голосами, втручання в роботу спостерігачів та ЗМІ, і вважають, що результати голосування, оголошені Центральною виборчою комісією країни, «не є надійним відображенням волевиявлення грузинського народу».

Європарламент відкидає будь-яке визнання результатів парламентських виборів в Грузії і вимагає проведення повторних виборів протягом року під ретельним міжнародним наглядом і за участю незалежної виборчої адміністрації.

Європейські депутати закликають, аби ЄС та його держави-члени застосували персональні санкції щодо посадових осіб та політичних лідерів Грузії, які несуть відповідальність за відступ від демократії, порушення виборчого законодавства та стандартів, зокрема щодо прем’єр-міністра Іраклія Кобахідзе, мера Тбілісі і генсекретаря «Грузинської мрії» Каха Каладзе, спікера грузинського парламенту Шалви Папуашвілі та колишнього прем’єра та олігархи Бідзіни Іванішвілі.

Депутати Європарламенту також закликають ЄС суворо обмежити офіційні контакти на рівні ЄС з грузинським урядом і парламентом, чітко заявляючи, що Грузія, внаслідок нещодавно схваленого антидемократичного законодавства, в тому числі «закону про прозорість та іноземний вплив», вже фактично призупинила процес інтеграції до ЄС.

Читайте також: У Тбілісі застосували силу щодо студентів, які вимагали перевиборів до парламенту

26 жовтня у Грузії пройшли парламентські вибори, на яких «Грузинська мрія», за офіційними даними, набрала 53,9% голосів й отримала 89 із 150 місць у законодавчому органі.

Решта місць розподілилися між опозиційними партіями: «Коаліція за зміни» (19 мандатів), «Єдність – Національний рух» (16 мандатів), «Сильна Грузія» (14 мандатів) і «Ґахарія – за Грузію» (12 мандатів).

У Грузії відбувалися протести.

25 листопада у засіданні парламенту, легітимність якого не визнають опозиція і президентка, взяли участь лише депутати від «Грузинської мрії». Вони визнали повноваження всіх 150 депутатів, переобрали Шалву Папуашвілі спікером парламенту, обрали голів комітетів.