Європейські країни стикаються з труднощами у формуванні контингенту в Україні

Європейським країнам важко зібрати 25 тисяч військових для миротворчого контингенту в Україні через недостатнє укомплектування та фінансування армій. Про це повідомляє видання The Times, посилаючись на джерела у військових колах.
Про це розповідає Україна Реальна
Ідеї формування миротворчих сил
Голова штабу оборони Великої Британії Тоні Радакін висловив ідею створення 64-тисячного контингенту для відправлення в Україну. Однак на наступних зустрічах міністри оборони європейських держав підкреслили, що «немає жодних шансів» на формування такого великого контингенту, і навіть 25 тисяч військових вимагатимуть зусиль усієї коаліції.
За інформацією The Times, міністри оборони висловили свої побоювання на зустрічі «коаліції охочих» 10 квітня, а згодом продовжили дискусії у Брюсселі в обмеженому складі. Вони зазначили міністру оборони Великої Британії Джону Гілі, що з урахуванням ротацій, які триватимуть протягом двох років, для підтримки контингенту такого розміру знадобиться 256 тисяч солдатів.
Військові внески та побоювання
Велика Британія готова надіслати до 10 тисяч військових, а Франція також запропонувала від п’яти до 10 тисяч солдатів та офіцерів. Проте Естонія та Фінляндія висловили занепокоєння, що будь-яке розгортання міжнародних сил може ослабити їхню прикордонну оборону. Польща, Іспанія та Італія заявили, що не планують відправляти свої війська.
Джерела зазначають, що Фінляндія та Німеччина загалом проти відправлення сухопутних військ, хоча Берлін не виключає такої можливості. Також європейські держави мають побоювання щодо дій у разі нападу росії.
Згідно з найбільш реальними планами, британські та французькі військові інструктори вирушать на захід України, уникаючи перебування поблизу лінії фронту. Обговорення можливості надсилання іноземних військових в Україну триває з 2024 року, а в січні 2025 року прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон детально обговорили розміщення британських та французьких солдатів в Україні.
Москва рішуче заперечує проти розміщення західних військ в Україні. Міністр закордонних справ рф Сергій Лавров неодноразово заявляв, що це є неприйнятним, підкреслюючи, що росія не погодиться на розміщення військ НАТО в Україні в рамках будь-якої мирної угоди.