Політика

Залужний пояснив, чому Росія вторглася і на що розраховувала в Україні

Залужний пояснив, чому Росія вторглася і на що розраховувала в Україні

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний в інтерв’ю журналісту Дмитру Комарову пояснив з якими намірами і очікуваннями Росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну.

На запитання журналіста: Чому вони (росіяни – ред.) на нас напали?

Залужний відповів: «Відповідь дуже проста. Стратегічна ціль РФ, на мою думку, полягала в тому, щоб знищити українську державність як таку. Мабуть, вони розраховували на те, що зайдуть організованими колонами, люди зустрінуть їх із хлібом-сіллю і на цьому українська державність закінчилась. Але українці почали спротив, українці почали захищатися. Станом на сьогодні, вони із РФ їдуть сюди, що свідомо вбивати українців, саме вбивати».

Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що війна почалася для України не у лютому 2022 року, а тривала до того вісім років, хоча так не називалася.

«Вісім років війни закалили нас і навчили воювати, чого відповідно росіяни від нас не очікували. Але це була для нас школа. Ми готувалися і морально, і фізично всі ці 8 років, коли йшла війна, яка називалася Антитерористичною операцією, а потім Операцією об’єднаних сил. Але це була війна. Там вмирали люди, дуже багато людей, там люди калічилися, там люди отримували поранення, там Україна втрачала свої території», – зазначив головнокомандувач ЗСУ.

Залужний зазначив, що суть цієї війни полягає у тому, що «якщо зараз ми не знищимо цього ворога, будемо знищені ми».

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет і бомб.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Москва також заперечує напади на мирних мешканців.