Політика

Залужний розповів про різницю стратегій і ставлення до втрат між Україною та РФ

Залужний розповів про різницю стратегій і ставлення до втрат між Україною та РФ

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний розповів, що в умовах, коли сили військ РФ на певних ділянках фронту були переважаючими, українським військовим доводиться обирати такий спосіб, щоб «знекровити» противника. Про це Залужний розповів в інтерв’ю журналісту Дмитру Комарову ввечері 12 травня.

«Наш варіант полягав у тому, що ми мали у найкоротший термін нанести противнику максимальних втрат, випустити з нього кров для того, щоб він відмовився від подальших дій на більшій території України. І це спрацювало. Ми вимушені були, навіть за рахунок залишення певної частини території витягувати противника, відтягувати його тили, відтягувати його резерви і просто його палити в тих місцях, де техніка зупинялася і чекала, коли через дві доби приїде до них заправлятися», – зазначив Залужний.

Він назвав тактику військ РФ – руйнуванням всього живого і цілеспрямованим знищенням задля захоплення України.

«Вони загарбники. Вони йдуть, щоб знищити наші домівки, вбити наших жінок, вбити дітей, зробити так, щоб ця земля ніколи не була родючою. Ось таку тактику вони використовують. Найгірше, що я знаю, що в них є для цього можливості – зробити саме так. У нас дещо інша тактика і дещо інша стратегія. Витрачати уйму боєприпасів, щоб зруйнувати свою власну інфраструктуру, нам немає сенсу. Ми рахуємо кожен снаряд, кожну міну і кожне людське життя. Тому намагаємось діяти ось так, а вони діють, як орда», – сказав головнокомандувач.

Він зауважив: «Якщо подивитися, що там залишається на полі бою. Та такі втрати зупинили б будь-яку країну від подальших дій. Будь-яку, зупинили б. 15 тисяч втрат в Афганістані фактично поставили на коліна Радянський Союз. Зараз цифри втрат РФ набагато, набагато більше. І воно не зупиняє. І висновок тільки один, що, мабуть, це найдешевше, що є в цій країні (Росії – ред.) – це людське життя». У них – найдешевше. У нас – навпаки. Це найдорожче».

За даними Генштабу ЗСУ, за час повномасштабного вторгнення в Україну втрати Росії наближаються до 200 тисяч військових. Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати у вересні 2022 року, і тоді йшлося про загибель 5937 осіб.

1 травня Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі повідомив, що російські військові за останні п’ять місяців війни проти України у боях у районі Бахмута та інших регіонах України зазнали втрат у 100 тисяч осіб. За його словами, ця цифра, заснована на оцінках американської розвідки, включає понад 20 тисяч загиблих, половина з яких – найманці ПВК «Вагнер».

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.