Політика

Зеленський каже, що не бачив «жодного офіційного документа» про мир із Китаю

Зеленський каже, що не бачив «жодного офіційного документа» про мир із Китаю

Президент України Володимир Зеленський заявив 21 лютого, що не бачив жодного офіційного мирного плану від Китаю, і зазначив, що розраховує на міжнародну підтримку запропонованої Україною «формули миру». Під час спільної пресконференції з головою уряду Італії Джорджею Мелоні Зеленський вказав, що Україна зацікавлена, щоб усі країни були залучені до припинення війни.

«Ми очікуємо, що 23 лютого ООН підтримає нашу формулу миру. Я вважаю, що важливо мати одну єдину позицію. Я не бачив жодного офіційного документа (з Китаю – ред.)», – вказав Зеленський.

20 лютого Китай заявив, що готовий співпрацювати з іншими країнами для досягнення якнайшвидшого припинення вогню та міцного миру в Україні, заявив державному інформаційному агентству Сіньхуа провідний дипломат країни Ван І. Колишній міністр закордонних справ Китаю, який тепер здійснює контроль за міжнародною політикою своєї країни на посаді у владній комуністичній партії, прилетів до Москви 21 лютого.

Раніше 21 лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Ван І поділився з ним ключовими моментами мирного плану Китаю, але пріоритетом для Києва залишається «формула миру», запропонована Зеленським. «Нам потрібно зʼясувати всі подробиці. Коли ми отримаємо документ, ми його уважно вивчимо і зробимо висновки», – сказав Кулеба.