Політика

Зеленський обговорив санкції проти Росії зі спікером Палати представників США

Зеленський обговорив санкції проти Росії зі спікером Палати представників США

Президент України Володимир Зеленський повідомив пізно ввечері 18 квітня, що в телефонній розмові зі спікером Палати представників Конгресу США республіканцем Кевіном Маккарті обговорив потреби України в зброї, а також посилення санкційного тиску на Росію.

У твітері Зеленський зазначив, що подякував Маккарті за двопартійну підтримку України в Конгресі. «Окреслив ситуацію на фронті та нагальні потреби України в бронетехніці, артилерії, ППО та авіації», – додав український лідер.

Учасники діалогу також обговорили посилення санкційного тиску на Росію, в тому числі в нафтогазовому секторі.

Як повідомляє агенція Reuters, речник Маккарті не відповів негайно на запит про коментар щодо розмови з Зеленським.

Від лютого 2022 року завдяки підтримці як демократів, так і республіканців Конгрес США схвалив гуманітарну, економічну та оборонну допомогу Україні на десятки мільярдів доларів.

Однак частина республіканців поставили під сумнів цю допомогу, стверджуючи, що федеральні кошти мають бути витрачені на внутрішні потреби або спрямовані на конкуренцію з Китаєм. Позиція Маккарті як республіканського лідера полягає в тому, що він підтримує Україну, але його політична сила наполягає на ретельнішому контролі коштів, які надаються Києву.