Політика

Зеленський отримав дві нагороди від уряду Ічкерії в екзилі

Зеленський отримав дві нагороди від уряду Ічкерії в екзилі

Президент України Володимир Зеленський отримав від уряду республіки Ічкерія у вигнанні раніше присуджені йому нагороди: орден «Честь Нації» (Qoman Sij) та орден імені Джохара Дудаєва. Про це повідомив Офіс президента 12 квітня.

«Главу Української держави відзначено за видатні заслуги й самовіддані дії заради свободи та демократії в усьому світі та за особисті заслуги перед чеченським народом», – йдеться в повідомленні аміністрації голови держави.

Нагороди Зеленському передав начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

Читайте також: «Нас обурює, коли кажуть, що чеченці воюють за Росію»: чеченські добровольці про участь в обороні Бахмута

Про присудження Зеленському орденів Дудаєва та «Честь нації» голова уряду Ічкерії Ахмед Закаєв повідомив у листопаді 2022 року.

Кавалерів «Ордена Дудаєва» наразі лише четверо: до Зеленського цієї нагороди були удостоєні чеченські політики Аслан Масхадов і Зелімхан Яндарбієв і литовський державний діяч Вітаутас Ландсберґіс.

Верховна Рада 18 жовтня визнала Ічкерію тимчасово окупованою Росією. Відповідну заяву підтримали 287 народних депутатів.