Політика

Зеленський планує обговорити з Байденом приєднання України до НАТО

Зеленський планує обговорити з Байденом приєднання України до НАТО

Президент України Володимир Зеленський 9 грудня висловив намір зателефонувати президенту США Джо Байдену, щоб обговорити можливість запрошення України до НАТО. Цю інформацію він оприлюднив у своєму телеграм-каналі.

Про це розповідає Україна Реальна

«Зараз ми не можемо бути в НАТО, але запрошення в НАТО може бути. І ось такі гарантії безпеки нам уже потрібні. І про це ми говорили. І саме так я формулюю нашу думку. Що стосується запрошення в НАТО, то про це складно сьогодні говорити з президентом Трампом, бо він іще не в Білому домі, у нього немає всіх цих юридичних прав», – написав Зеленський після зустрічі з кандидатом у канцлери Німеччини Фрідріхом Мерцом у Києві.

Зеленський підкреслив, що планує ініціювати розмову з Байденом, якщо той матиме можливість провести діалог, оскільки від позиції чинного президента США залежить багато питань. На коли саме запланована ця розмова, Зеленський не уточнив.

Гарантії безпеки та ініціативи

Зеленський зазначив, що якщо в Україні буде пауза у військових діях, поки країна не стане членом НАТО, постає питання про гарантії безпеки. Він пропонує розглянути пропозицію Емманюеля Макрона, який запропонував присутність військ іншої країни на території України для забезпечення безпеки до вступу в НАТО.

Президент України також заявив, що під час зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном і обраним президентом США Дональдом Трампом наголосив на необхідності примусити російську федерацію закінчити війну, оскільки «Путін не хоче закінчення цієї війни».

Військова підтримка та дипломатичні рішення

Зеленський зазначив, що для України важливо бути сильною на полі бою: мати потужну армію, зброю, далекобійні системи. Президент підкреслив, що ці засоби потрібні виключно для ударів по військових цілях.

ЗМІ раніше повідомляли, що мирний план, запропонований Трампом, включає відмову України від членства в НАТО, однак ці пропозиції ще не були представлені публічно. Зеленський також додав, що українська армія наразі не має достатньо сил для звільнення окупованих територій, і тому необхідно шукати дипломатичні рішення.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що процес щодо членства України в НАТО відбувається поступово, але наразі слід зосередитися на нагальних потребах України. У той же час, міністр закордонних справ росії Сергій Лавров висловив, що мир в Україні можливий лише за умови відмови від членства в НАТО та визнання входження до складу росії не лише Криму, а й чотирьох областей, які московія не контролює повністю.

Читайте також: Лавров і Карлсон. Підготовка до переговорів чи черговий набір російських ультиматумів для США і НАТО.