Політика

Зеленський подякував ЄС за санкції проти Росії, але цей «шлях треба пройти повністю»

Зеленський подякував ЄС за санкції проти Росії, але цей «шлях треба пройти повністю»

Президент України Володимир Зеленський подякував країнам ЄС за санкційні пакети проти Росії

«Нарешті російські енергоносії більше ніколи не будуть зброєю проти Європи. Всі в Європі нарешті побачили, як Росія насправді ставиться до європейців і енергетичної системи в цілому, до наших ринків. Все це для Кремля просто можливості, але, на жаль, можливості воювати. Дякую за рішучість у позбавленні Кремля таких можливостей, агресивних можливостей. Дякую за санкційні пакети, які вже набули чинності. Але чи достатньо вони обмежили агресивний потенціал Росії? Це шлях, який треба пройти повністю. Ми можемо аналізувати, як ці санкції діють. Щоб в них (Росії – ред.) не було ані можливостей, ані бажання витрачати зусилля на дестабілізацію будь-якої країни Європи. Поки не буде знищено джерело цієї загрози. Я вірю, що у вас є така рішучість», – заявив він у Брюсселі.

Зеленський також подякував країнам ЄС за «економічну і енергетичну солідарність».

Депутати Європарламенту стоячи аплодують президенту України Володимиру Зеленському перед його виступом. Брюссель, Бельгія, 9 лютого 2023 року

Читайте також: Санкції ЄС проти Росії починають давати ефект – глава європейської дипломатії

Від початку повномасштабного вторгнення ЄС запровадив дев’ять пакетів санкцій проти Росії, проте обмеження не стосуються російської атомної енергетики. Росія має багато атомних проєктів за кордоном і «Росатом» відіграє важливу роль у торговельних зв’язках Москви за межами Росії.

Україна закликає ЄС застосувати санкції проти атомної енергетики Росії, оскільки більша частина коштів, зароблених на атомних проєктах, йде на фінансування війни.