Головне

Зеленський про справу Кириленка: Суд має ухвалити рішення, а підозрюваний – відповідати

Зеленський про справу Кириленка: Суд має ухвалити рішення, а підозрюваний – відповідати

Президент України Володимир Зеленський висловився щодо справи, що стосується голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка, який після оголошення підозри вийшов під заставу. Під час брифінгу 15 березня Зеленський заявив: «Якщо є кримінальна справа, суд має ухвалити рішення, а підозрюваний – понести відповідальність». Ці слова пролунали у відповідь на запитання журналістів про те, чому Кириленко, який попередньо отримав підозру, не був відсторонений від виконання своїх обов’язків.

Про це розповідає Україна Реальна

Як зазначили в Національному антикорупційному бюро (НАБУ) та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП), Кириленка підозрюють у незаконному збагаченні на понад 70 мільйонів гривень, а також у декларуванні недостовірної інформації. Це розслідування розпочалося після публікації матеріалів «Схем», які висвітлили придбання родичами Кириленка майна, на яке у них не було достатніх офіційних доходів.

Заяви президента про правосуддя в Україні

Зеленський підкреслив, що «в усьому світі люди звинувачуються і мають право захищати себе в суді. Україна – не виключення. Або ви хочете зробити з України Росію, коли людей звинувачують, а у них немає можливості захищатися». Президент також нагадав, що не призначає і не звільняє суддів, але вважає, що у випадку кримінальної справи важливо, щоб суд виніс рішення, а особа відповідала за свої вчинки.

Розслідування «Схем» вказує на те, що родина Кириленка протягом 2020-2023 років, коли він очолював Донецьку обласну адміністрацію, придбала низку автівок та об’єктів нерухомості на загальну суму, що перевищує 70 мільйонів гривень, без належних доходів. На основі цих фактів була розпочата кримінальна справа, а також вручена підозра щодо незаконного збагачення.

Кириленко та джерела його статків

У своєму коментарі для «Схем» Кириленко зазначив, що джерело його статків – це стартовий капітал родини, який був накопичений у 90-ті роки, коли бабуся його дружини продала акції заводу «Стирол» у Горлівці. Однак журналісти не змогли знайти офіційні підтвердження цих операцій.

28 серпня 2024 року Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання НАБУ та САП про взяття Кириленка під варту, визначивши йому запобіжний захід у вигляді застави у 30 мільйонів гривень та зобов’язання носити електронний браслет. Згодом «Схеми» дізналися, що заставу за Кириленка внесла компанія, бенефіціаром якої є бізнесмен Едуард Мкртчан. Ця компанія активно бере участь у державних закупівлях, контроль за дотриманням конкурентного середовища яких здійснює АМКУ.

На запитання журналістів про те, чи просив він Мкртчана внести за нього заставу, Кириленко відповів, що це запитання є «провокаційним» і залишив його без відповіді.