Політика

Зеленський розповів про деталі візиту голови уряду Данії і теми переговорів

Зеленський розповів про деталі візиту голови уряду Данії і теми переговорів

Президент України Володимир Зеленський розповів про деталі візиту прем’єр-міністра Данії Метте Фредеріксен, яка побувала сьогодні разом із ним на півдні України.

«Ми дуже детально говорили про оборонні потреби України. Про те, що може нам допомогти звільнити нашу територію – наш південь, наш схід. І про те, що нам потрібно в контексті відбудови України. Миколаїв – це місто, над відбудовою якого Данія взяла шефство. Це потреба у проєктах у галузі енергетики, інфраструктури, у соціальній сфері, у виробництві. Особливо відчутно для Миколаєва – очищення води, відновлення нормального водопостачання, яке було зруйноване російськими окупантами. Вже є відповідний проєкт за участю Данії, реалізація якого почалася. Але зробити треба ще значно більше – і для відновлення, і для модернізації того, що є основою життя наших людей», – сказав Зеленський у вечірньому відеозверенні.

За словами президента, також в Одесі сторони обговорили про безпекові та гуманітарні ініціативи.

«Зокрема, Данія підтримала нашу Чорноморську експортну ініціативу та приєдналася до програми «Зерно з України» – Grain from Ukraine. Той факт, що ми маємо суттєвий прогрес щодо продовольчої безпеки, доводить, що можемо досягти прогресу й щодо інших пунктів нашої формули миру. Сьогодні ми обговорили, якою конкретно може бути участь Данії в реалізації пунктів формули миру. Звичайно, я подякував Данії за надану оборонну підтримку, за суттєве посилення нашої артилерії, за готовність долучитися до танкової коаліції. Обговорили сьогодні, що ще можемо зробити, щоб посилити українських воїнів», – розповів Зеленський.

Він повідомив про координацію дій із Данією щодо посилення санкцій проти Росії.

Президент каже, що закликав Данію долучитися до зусиль із захисту спортивних структур і міжнародного олімпійського руху «від дискредитації через намагання окремих представників спортивної бюрократії допустити російських спортсменів до міжнародних змагань».

Сьогодні із візитом на півдні України перебувала прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.

Президент України Володимир Зеленський 19 грудня 2022 року попросив у Данії гаубиці Caesar для України. Через кілька днів потому уряд Данії повідомив, що виділив понад 40 млн дол для закупівлі зброї та обладнання для України. Як передає агенція УНІАН сьогодні в Одесі Метте Фредеріксен підтвердила передачу Україні 19 самохідних артилерійських установок Caesar.