Головне

Зеленський візьме участь в засіданні Ради Україна-НАТО

Зеленський візьме участь в засіданні Ради Україна-НАТО

Зеленський візьме участь в засіданні Ради Україна-НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що президент України Володимир Зеленський візьме участь в інавгураційному засіданні Ради Україна-НАТО.

«Ми оновлюємо наші політичні зв’язки. Президент Зеленський приєднається до нас на інавгураційному засіданні нової Ради Україна-НАТО», – сказав Столтенберг під час пресконференції у Вільнюсі.

За його словами, завтра союзники вирішуватимуть щодо українського шляху до членства в НАТО.

Напередодні віцепрем’єрка з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю «Європейській правді» повідомляла, що ще немає остаточного рішення щодо участі президента України Володимира Зеленського у саміті НАТО у Вільнюсі.

Читайте також: Вільнюський саміт НАТО і чотири речі, які потрібно знати. Що отримає Україна?

Володимир Зеленський днями заявив, що Україна хотіла б отримати на саміті НАТО, який проходитиме 11-12 липня у Вільнюсі (Литва), «чіткий сигнал, якісь конкретні речі» у напрямку запрошення на вступ до Альянсу.

«Що може бути ідеально для нас? Щоб нас запросили. Яке формулювання потрібне для запрошення? – Просто потрібне запрошення. Ми розуміємо, що можуть бути ті чи інші складності, як то кажуть, з тим чи іншим «вордінгом» (формулюванням – ред.), щоб отримати об’єднану підтримку всіх партнерів Альянсу. Хтось ще озирається на Москву, хтось боїться Росію, хоча я вважаю, що це такий момент, великий шанс показати сміливість всього Альянсу і його міцність, але тим не менш, ми говоримо про чіткий сигнал, якісь конкретні речі у напрямку запрошення. Нам потрібна ця мотивація. Нам потрібна чесність в наших відносинах», – сказав Зеленський, відповідаючи на запитання журналіста Радіо Свобода в Чехії 6 липня.

Президент США Джо Байден в інтерв’ю CNN 9 липня заявив, що Україна поки не готова до членства в НАТО, війна з Росією має завершитися до того, як Києву буде надіслане запрошення приєднатися до Альянсу.

Володимир Зеленський 30 вересня 2022 року повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою.