Політика

Зеленський закликав Трампа розкрити плани щодо припинення війни

Зеленський закликав Трампа розкрити плани щодо припинення війни

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Дональд Трамп повинен представити свій план швидкого завершення війни з Росією, попередивши, що будь-яка пропозиція повинна уникати порушення суверенітету країни.

«Якщо Трамп знає, як закінчити цю війну, він повинен сказати нам про це сьогодні. Якщо є ризики для української незалежності, якщо ми втратимо державність – ми хочемо бути готовими до цього, ми хочемо знати», – сказав Зеленський в інтерв’ю Bloomberg Television в Києві

Він також поскаржився на затримки в поставках зброї від західних союзників і сказав, що «потенційно готовий» зустрітися з Трампом, щоб вислухати пропозиції його команди.

Читайте також: ISW: Захід повинен поспішити з допомогою Україні, щоб зруйнувати теорію Путіна

Зеленський також поставив під сумнів думку про те, що Київ програє, спростувавши термін «глухий кут», яким описують війну. Він сказав, що сили Києва мають кращі позиції з точки зору живої сили, ніж кілька місяців тому, і новий контрнаступ – це питання озброєння його бригад.

«Глухий кут означає, що виходу немає. Але проблему можна вирішити, якщо є воля і є інструменти. У нас є воля, а інструменти – вони ще не з’явилися…Це найбільша трагедія цієї війни, що між рішенням і реальним фактом ми маємо дуже, дуже, дуже довге очікування», – сказав президент України.

Колишній президент США, який випереджає в опитуваннях президента Джо Байдена перед листопадовими виборами, раніше заявляв, що закінчить війну до своєї інавгурації в січні. Під час теледебатів минулого тижня Трамп розкритикував витрату мільярдів доларів на оборону України, заявивши, що Київ «не виграє війну».

Водночас Дональд Трамп під час дебатів заявив, що пропозиції, висунуті президентом РФ Володимиром Путіним нібито як умови для «припинення» розв’язаної РФ війни проти України, є «неприйнятними». Трамп знову повторив, що «закінчить війну в Україні», якщо буде переобраний, однак не надав жодної конкретики щодо того, як він збирається це зробити.