Головне

Зеленський звернувся до жителів окупованих територій: «російська присутність не назавжди»

Зеленський звернувся до жителів окупованих територій: «російська присутність не назавжди»

Президент України Володимир Зеленський прокоментував парламентський саміт Кримської платформи у вечірньому зверненні 24 жовтня.

Він оцінив як «потужну» підсумкову декларацію саміту на підтримку України.

«Цього разу майже 70 делегацій парламентів різних країн світу. Якісні заяви. Незмінна увага демократичного світу до України, до нашого захисту», – сказав він.

Президент назвав історичним досягненням те, що Росія відводить кораблі Чорноморського флоту від півострова.

Читайте також: Ілюзії щодо можливостей РФ в Чорному морі зникають, ЧФ «поступово тікає з Криму» – Зеленський

«І хочу зараз окремо сказати всім нашим людям у Криму, у Севастополі, в усіх окупованих районах Півдня та Сходу нашої держави. У поки що окупованих районах. Дорогі українці! Усі ви відчуваєте, що російська присутність на нашій землі не назавжди. Я знаю це. Україна поверне свою територію, своїх людей», – заявив Зеленський.

У Празі 24 жовтня розпочав роботу другий парламентський саміт «Кримської платформи». За словами спікера Верховної Ради України Руслана Стефанчука, у заході візьмуть участь близько 70 парламентських делегацій з усього світу.

Ініційований Україною міжнародний координаційний механізм «Кримська платформа» було розпочато на установчому саміті у Києві у серпні 2021 року. Мета платформи – збереження уваги до Криму у міжнародному порядку денному, захист прав людини у Криму, сприяння деокупації півострова.