Політика

Журналісти “Голосу Америки” подали позов проти адміністрації Трампа

Журналісти “Голосу Америки” подали позов проти адміністрації Трампа

Група з шести журналістів «Голосу Америки» (VOA) 21 березня звернулась до суду проти адміністрації президента Сполучених Штатів Дональда Трампа та низки інших високопосадовців. Вони звинувачують їх у незаконному закритті кількох державних мовників, що стало значним ударом по незалежній журналістиці.

Про це розповідає Україна Реальна

Позов проти адміністрації Трампа

У позові, поданому до Південного округу Нью-Йорка, стверджується, що адміністрація Трампа вжила заходів, які призвели до кардинального скорочення функцій Агентства США з глобальних медіа (USAGM). Це сталося через указ, підписаний тижнем раніше, що вказував на необхідність зменшення штатів та функцій агентств до мінімуму, що викликало миттєве закриття приміщень та адміністративні відпустки для співробітників.

«Те, що відбувається з журналістами «Голосу Америки», — це не просто приголомшливе порушення Першої поправки — це урядове перешкоджання журналістиці», — зазначено в позовній заяві. Позивачі вважають, що дії адміністрації порушують конституційні права журналістів на свободу слова.

Вимоги позивачів та реакція чиновників

У позові також зазначається, що суд має відновити роботу інформаційних агенцій, які отримують гранти від USAGM, включаючи Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL), Радіо Вільна Азія (RFA) та Близькосхідну мережу мовлення (MBN). Гранти для цих медіа були зупинені в той же день, коли було зачинено «Голос Америки».

«Відповідачі порушили всі ці закони, закривши USAGM і повністю припинивши діяльність зі збору та поширення новин», — йдеться в позові. Окрім зазначених журналістів, вказані також профспілки, які підтримують позов, включаючи Американську федерацію державних службовців та «Репортери без кордонів».

Карі Лейк, яка є активною прихильницею Трампа, наразі не прокоментувала позов. Вона зазначила в соцмережі X, що відмовилась давати інтерв’ю кільком відомим виданням, вказавши на їхню ненадійність.

У відповідь на ці події, Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода також ініціювало судовий процес проти USAGM та його чиновників, щоб заблокувати спроби зупинити федеральне фінансування.

Керівник RFE/RL Стівен Капус назвав можливе скасування грантової угоди «величезним подарунком для ворогів Америки», підкресливши, що таке рішення може загрожувати незалежній журналістиці в регіонах, де працюють ці медіа.

Варто зазначити, що USAGM є незалежним урядовим агентством, яке щотижня транслює новини та інформацію на майже 50 мовах для понад 361 мільйона людей.