Події

ЗСУ підтвердили знищення штабу та складу російських військових у Бердянську

ЗСУ підтвердили знищення штабу та складу російських військових у Бердянську

Українські військові знищили штаб російської армії та склад паливно-мастильних матеріалів у передмісті окупованого Бердянську 30 червня, йдеться в повідомленні Збройних сил України.

У Бердянській міській військовій адміністрації зазначили, що «у місті пролунало 11 вибухів – горіло та детонувало в районі аеропорту».

Через окупацію російськими військами частини півдня України редакція Радіо Свобода не може незалежно перевірити цю інформацію.

Армія РФ окупувала Бердянськ ще у перші тижні повномасштабного вторгнення. Проте у місті добре розвинений партизанський рух. Там часто трапляється «бавовна» та триває «полювання на колаборантів». У Бердянську ЗСУ часто уражають місця скупчення армії РФ та її техніки, а також склади боєприпасів.

За даними Генерального штабу ЗСУ, втрати РФ на війні в Україні перевищили 228 тисяч осіб.

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.