Події

«Звісно, Україна» – соратник Путіна Патрушев про те, хто причетний до теракту під Москвою

«Звісно, Україна» – соратник Путіна Патрушев про те, хто причетний до теракту під Москвою

Секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев заявив 26 березня, що за терактом у концертній залі «Крокус Сіті Хол» стоїть Україна.

«Звісно, Україна», – сказав Патрушев, відповідаючи на запитання журналіста про те, хто винен у теракті – радикальне угруповання «Ісламська держава» чи Україна.

Згідно з останніми офіційними даними, внаслідок нападу на концертний зал «Крокус Сіті Хол» 22 березня загинуло 139 людей, ще 182 зазнали поранень. Відповідальність за теракт у «Крокусі» взяв на себе осередок «Ісламської держави» під назвою «Вілаят Хорасан». Справжність заяви терористів підтвердили американські урядовці.

Російські пропагандисти стали говорити про «український слід» практично одразу після теракту. Володимир Путін у зверненні до росіян через 19 годин після теракту стверджував, що для чотирьох осіб, нібито затриманих на шляху до України, було підготовлене вікно для переходу кордону.

Україна заперечує будь-яку причетність до теракту у «Крокусі». Президент України Володимир Зеленський, говорячи про припущення Путіна, назвав російського президента «хворою та цинічною істотою». «Усі в нього терористи, крім нього самого, хоча терором уже два десятиліття живиться саме він. Саме він – найбільше вікно для терору. Він та його спецслужби», – сказав глава української держави.